Aeronautica - Leonardo da Vinci

Odwieczne pragnienie wzbicia się w powietrze gnało człowieka do wynalezienia wielu sposobów na to, jak naśladować lot ptaków i jak wzlecieć w przestworza. Renesansowy geniusz Leonardo da Vinci opisał i narysował zdumiewającą ilość mechanicznych urządzeń, aby w końcu osiągnąć cel – zbudować maszynę latającą, mimo że w jego czasach latanie było tak samo niewiarygodne, jak dla nas podróże w czasie. Tajne dzienniki, z których czerpałem, są dowodem na to, do jak wielu ślepych uliczek dostawał się w technicznych szczegółach swoich projektów, które poza tym były znakomite w swojej genialnej mechanice i dowcipie, ale również eleganckie w plastycznej prostocie.

Wraz z moim zespołem, w trakcie konstruowania wszystkich tych wspaniałych maszyn latających, szukałem drogi do tego, aby dostać się jak najbliżej biegu myśli mistrza. Jednocześnie musiałem ciągle pamiętać, że był to koniec piętnastego wieku! Dużo z tego, co na pewno sami dobrze znacie z lekcji fizyki, nie zostało jeszcze odkryte i opisane, a dla niego pozostawało nieznane. Mimo to ogromna ilość wynalazków i technicznych ulepszeń w wielu dziedzinach ludzkiej działalności już za życia przyniosła mu wyjątkowe uznanie i sławę, przy czym nie wspominam nawet o malarstwie i rzeźbie.

Spróbuj, drogi gościu, wprawić w ruch prastare wynalazki. Zadumaj się nad pilnością i wysiłkiem, które da Vinci poświęcał swojej idei posunięcia ludzkości w rzecze postępu o krok dalej. Możliwe, że i w tobie, dobry człowieku, drzemie rewolucyjna idea, która zachwyci świat i przyniesie kolejnym pokoleniom wiele dobrego.

Z wyrazami szacunku Aleš Drašnar ze Slavoňova

Aleš Drašnar
Ateliér Slavoňov 87
549 01 Nové Město nad Metují
Czech republic

+420 777 247 529
strasnar@seznam.cz

Magdalena Supeł
menadżer handlowy
w Rzeczypospolitej Polskiej

Tel.: +48 730 771 214
E-mail: ms.impozantum@gmail.com

Strona internetowa stworzona Acceler